21 06 2019

W sobotę pierwszy mecz barażowy o III ligę

21.06.2019, godz.: 19:12
W sobotę pierwszy mecz barażowy o III ligę
Fot. Pixabay

Już jutro pierwszy mecz Pogoni w barażach o III ligę. Piłkarze Roberta Moskala zagrają na wyjeździe z Huraganem Wołomin. Co możemy więcej powiedzieć o tym przeciwniku?

To zwycięzca IV ligi grupy północnej. W 30 rozegranych spotkaniach Huragan wywalczył 67 punktów na które złożyło się 21 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy zawodników z Wołomina to 77 goli strzelonych i 35 straconych.

Najwyższe zwycięstwo Huragan odniósł w 5. kolejce kiedy to pokonał 6:0 Drukarza Warszawa. Podopieczni trenera Sergiusza Wiechowskiego smak III ligi poznali występując w niej w sezonie 2016/2017.

Najlepszym strzelcem zespołu w sezonie 2018/2019 został doświadczony Marcin Figiel który zdobył 18 bramek. Ten zawodnik w przeszłości występował na poziomie 1 ligi chociażby w Odrze Wodzisław czy Dolcanie Ząbki. Najlepszym asystentem został Mariusz Marczak, który przed sezonem wzmocnił Huragan przychodząc z zespołu Polonii Warszawa. W przeszłości wystąpił w 11 spotkaniach na poziomie ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok.

Jak widać Pogoń zmierzy się z zespołem, w których nie brakuje graczy doświadczonych, którzy występowali w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce. Wymieniliśmy już o dwóch, ale warto jeszcze wspomnieć o kolejnym znanym z polskich boisk zawodniku, a mianowicie o Piotrze Petaszu, który w barwach Zawiszy Bydgoszcz zaliczył 27 występów w ekstraklasie zdobywając przy tym 3 bramki.

Podopiecznych Roberta Moskala czeka ciężkie zadanie, ale wierzymy, że nasz zespół, w którym nie brakuje zarówno doświadczenia jak i młodzieńczej fantazji, okaże się lepszy w sobotnim starciu, a we wtorek podczas rewanżu potwierdzi tylko swoją wyższość nad przeciwnikiem!

A Ty kibicu, jaki przewidujesz wynik sobotniej potyczki?

Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Korsaka 4 w Wołominie. Początek o godz. 18.00. Rewanż 25 czerwca (wtorek) również o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Mokronoskich w Grodzisku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi