15 04 2018

W poniedziałek startuje bezpłatna komunikacja w Grodzisku

15.04.2018, godz.: 09:40
W poniedziałek startuje bezpłatna komunikacja w Grodzisku
fot. GrodziskNews

To, o czym pisaliśmy regularnie od wielu miesięcy, stanie się wreszcie jutro. Od poniedziałku 16 kwietnia na trasy wyruszą autobusy dwóch bezpłatnych linii dowożących mieszkańców do i z centrum Grodziska. Będą kursować co 10–15 minut. 

Nowe połączenia obsłuży grodziski PKS. Linia BK obejmie trasę: DWORZEC PKP – ZONDKA – 3 MAJA PARK SKARBKÓW – 3 MAJA I/DEOTYMY – 3 MAJA/TELIGI NŻ – OS.TELIGI NŻ – BAIRDA – KOPERNIKA I NŻ – KOPERNIKA II NŻ – OKULICKIEGO/3 MAJA – 3 MAJA PARK SKARBKÓW – DWORZEC PKP (odjazdy co 10 minut).

Druga linia – oznaczona symbolem BM – kursować będzie z kolei co kwadrans na trasie: MAKÓWKA – MOŚCISKA ZAKRĘT – MOŚCISKA – JANINÓW NIEDŹWIEDZIA – ADAMOWIZNA NIEDŹWIEDZIA – ODRANO WOLA BUDOKRUSZ – ODRANO WOLA WSCHODNIA – ARMII POLSKIEJ – DWORZEC PKP.

Autobusy pojadą od poniedziałku do piątku w godzinach szczytu (6.00-8.00 oraz 16.00-19.00).

– W celu dostosowania kursowania autobusów do zmieniających się potrzeb ludności, na bieżąco będzie monitorowane rozmieszczenie przystanków oraz liczba osób korzystających z przejazdów. W ciągu miesiąca zostanie uruchomiona aplikacja na smartfony, umożliwiająca lokalizację autobusów – informuje grodziski magistrat.

Dodaje, że wszelkie uwagi i sugestie, dotyczące nowej komunikacji można zgłaszać do Andrzeja Korpysy, tel. 22 755 55 34 wew. 176, e-mail: andrzej.korpysa@grodzisk.pl.

Do korzystania z bezpłatnych autobusów w specjalnym materiale wideo zachęca też burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Rozkłady linii BK i BM znajdziecie TUTAJ i TUTAJ. Poniżej zamieszczamy także mapki z trasami przejazdu autobusów.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi