09 10 2019

W Podkowie też powstanie pumptrack

09.10.2019, godz.: 07:55
W Podkowie też powstanie pumptrack
Fot. Pixabay

Podkowa Leśna ogłosiła przetarg na budowę pumptracka. Obiekt ma powstać przy ul. Brwinowskiej.

Pumptrack to rowerowy tor, który ma dużo szybkich zakrętów i muld, dzięki którym jazda po nim niemal nie wymaga pedałowania. Przypomina on trochę tor do narciarskiej jazdy po muldach. Torów rowerowych typu pumptrack jest coraz więcej w naszym regionie. Jakiś czas temu został zbudowany w Grodzisku, Brwinowie, a ma także powstać w Milanówku. Jednak to nie koniec.

Urząd Miasta Podkowa Leśna ogłosił przetarg na budowę pumptracka przy ul. Brwinowskiej 30. Konstrukcje toru ma tworzyć nasyp gruntowy, a nawierzchnia toru ma być wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej. Tor ma mieć długość 150 metrów, natomiast szerokość warstwy jezdnej to 1,8 metra.

Kiedy mieszkańcy skorzystają z toru? Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to tor będzie gotowy jeszcze w tym roku – termin realizacji wyznaczono na 23 grudnia 2019 r.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata