09 01 2017

W planie rewitalizacji miasta inwestycje za ponad 16 milionów

09.01.2017, godz.: 11:16
W planie rewitalizacji miasta inwestycje za ponad 16 milionów
fot. GrodziskNews

Milanówek opracował projekt Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2017–2023. W dokumencie znalazło się m.in. kilkanaście różnego rodzaju inwestycji w ramach rewitalizacji miasta. Zanim GPR wejdzie w życie, zostanie poddany konsultacjom społecznym, które ruszyły kilka dni temu i potrwają do 3 lutego.

17 listopada rada podjęła uchwałę w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. 16 grudnia natomiast milanowscy radni w związku z uchwałą z 17 listopada podjęli kolejną – w sprawie przystąpienia do sporządzenia „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Milanówka na lata 2017–2023”. GPR umożliwi gminie aplikowanie o środki unijne na realizację zaplanowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych na wyznaczonych obszarach zdegradowanych.

Dziś Milanówek ma już gotowy projekt GPR. Możemy się zatem przyjrzeć proponowanym inwestycjom w ramach rewitalizacji miasta ogrodu. W dokumencie znalazło się w sumie 14 zadań opiewających na kwotę ponad 16,5 mln zł. Są to m.in. oszacowana aż na 10 milionów adaptacja i wyposażenie zabytkowych obiektów willi Turczynek w celu stworzenia centrum sportowo – rekreacyjnego z zapleczem rehabilitacyjnym i odnowy biologiczne; zaplanowano też budowę centrum sportu i rekreacji wraz z termomodernizacją budynku Zespołu Szkół Gminnych nr 1 (2 mln zł); ma być też budowa obiektu wypoczynkowo-rekreacyjnego zasilanego przez odnawialne źródła energii w centrum miasta.

Na liście znalazły się także działania termo modernizacyjne we wszystkich szkołach gminnych oraz budynkach komunalnych. Ma zostać wybudowana także świetlica integracyjna oraz infrastruktura umożliwiająca stworzenie miasteczka rowerowego. W ramach działań rewitalizacyjnych Milanówek chce także stworzyć cykliczną imprezę z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada. Pełną listę projektów inwestycyjną, jak też całą treść GPR znajdziecie tutaj.

O tym czy będzie on wyglądał w zaproponowany sposób, czy może jednak przejdzie modyfikacje, zdecydują mieszkańcy za pośrednictwem konsultacji społecznych, które potrwają do 3 lutego. Można wziąć w nich udział on-line, a także przyjść na spotkanie w urzędzie zaplanowane 17 stycznia. Więcej tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi