19 03 2019

W piątek zamknięcie drogi 579. Jak będą wyglądały objazdy?

19.03.2019, godz.: 11:38
W piątek zamknięcie drogi 579. Jak będą wyglądały objazdy?
fot. Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Można powiedzieć, że w piątek oficjalnie rozpoczną się prace remontowe na 11,5-kilometrowym odcinku drogi 579. Wykonująca przebudowę firma Skanska poinformowała bowiem, że 22 marca  całkowite zamknięcie drogi wojewódzkiej na odcinku Kuklówka –Radziejowice. Kierowcy zaś będą musieli skorzystać z objazdów.

W zamyśle drogowców roboty mają być prowadzone jednocześnie z dwóch stron: od Grodziska i od Radziejowic. Dzięki kompleksowej modernizacji nową jakość zyskają fragmenty trasy biegnące od Grodziska przez Kałęczyn, Janinów, Mościska i Makówkę. Zaprojektowano poszerzenie jezdni drogi głównej do 7 metrów (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy, do tego pobocza o szerokości 1,5 m) oraz zastosowano cały szereg rozwiązań, mających na celu odseparowanie ruchu samochodowego od pieszo-rowerowego. W ramach prac wykonawca rozbuduje też istniejące, i wybuduje nowe, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe w miejscowościach: Kałęczyn, Janinów, Adamowizna, Mościska, Kuklówka. Zostanie wymieniona zniszczona kostka brukowa i obrzeża chodnikowe. Chodniki i ścieżki rowerowe zlokalizowane bezpośrednio przy jezdni, oddzieli od niej pas zieleni lub rów przydrożny. Zaplanowano również wydzielenie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo, a na odcinku drogi w miejscowościach Mościska i Kuklówka zaprojektowano dwa ronda.

W związku ze startem robót i zamknięciem trasy drogowcy przygotowali objazdy konsultowane wcześniej z poszczególnymi samorządami i zarządcami dróg. W rezultacie czasowa organizacja ruchu wprowadza objazd zamkniętego odcinka przez miejscowości: Nowe Budy, Stare Budy Radziejowskie i Budy Józefowskie.

Przypomnijmy, że ów 11,5-kilometrowy odcinek przewidziany do modernizacji przebiegać przez gminy Grodzisk Mazowiecki i Radziejowice i tym samym przez powiaty grodziski oraz żyrardowski.

Plan objazdu zamieszczamy poniżej. Należy w niego kliknąć.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “W piątek zamknięcie drogi 579. Jak będą wyglądały objazdy?”

  1. AQQ pisze:

    Pierwotnie zakładano wstrzymanie ruchu ciężarowego w trakcie remontu. A teraz? Wszystkie te wielkie ciężarówki będą jeździć przez wąskie uliczki wiejskie? Nie ma wzmianki o wyłączeniu ciężkiego ruchu kołowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata