26 06 2018

W Mszczonowie powstanie najgłębszy basen na świecie

26.06.2018, godz.: 09:47
W Mszczonowie powstanie najgłębszy basen na świecie
Fot. Facebook/Deepspot

Nieopodal mszczonowskich term ruszyła budowa najgłębszego basenu na świecie. Zbiornik ma mieć do 45 metrów głębokości.

Ma to być basen o nazwie Deepspot przeznaczony dla nurków, zarówno początkujących, jak i tych bardziej doświadczonych. Do jego napełnienia będzie potrzeba około 8 tys. metrów sześciennych wody, czyli aż 27 razy więcej od standardowego 25-metrowego basenu. Najgłębsza niecka sięgająca 45 metrów ma być w kształcie dość wąskiej tuby, natomiast płytsze partie gdzie znajdować się mają różne obiekty do treningu będą znajdować się w znacznie przestronniejszej części zbiornika. Ciekawostką jest też to, że będzie można obserwować działania nurków w specjalnym podwodnym tunelu.

Nowy basen ma stać się najgłębszym takim obiektem na świecie. O pięć metrów wyprzedzi włoski Y-40. Jednak ten tytuł będzie dzierżyć tylko przez kilka miesięcy, bowiem nieco później w Wielkiej Brytanii ma zostać oddany do użytku głęboki na 50-metrów basen Blue Abyss.

Ta niezwykła inwestycja w Mszczonowie ma zostać ukończona jesienią 2019 r.

Fot. Facebook/Deepspot

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi