01 02 2019

W marcu rekrutacja do grodziskich przedszkoli i szkół

01.02.2019, godz.: 10:05
W marcu rekrutacja do grodziskich przedszkoli i szkół
fot. grodzisk.pl

W marcu rusza rekrutacja na wolne miejsca w grodziskich szkołach i przedszkolach publicznych. Magistrat podał pierwsze szczegóły.

Zasady naboru, który wystartuje 15 i potrwa do 29 marca, będą w tym roku podobne jak w latach ubiegłych. Oznacza to, iż rekrutacja odbędzie się drogą elektroniczną. Rodzice wypełnią wniosek zamieszczony na stronach internetowych grodziskiej gminy oraz biura oświaty. Wypełniony formularz trzeba wydrukować i dostarczyć do placówki „pierwszego wyboru”, tzn. oznaczonej przez rodziców na pierwszym miejscu preferencji.

– Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2018/2019 do publicznego przedszkola, punktu przedszkolnego lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, w terminie od 7 do 14 marca br. mogą złożyć do dyrektora deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego. Niezłożenie deklaracji jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od dnia 1 września nowego roku szkolnego – informuje grodziskie biuro oświaty.

– Nabór do pierwszej klasy szkoły podstawowej odbywać się będzie również drogą elektroniczną – w terminie od dnia 15 do 29 marca br. i dotyczy zarówno dzieci spoza obwodu danej szkoły podstawowej, jak i dzieci „obwodowych”, które trzeba zgłosić do szkoły – dodaje.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “W marcu rekrutacja do grodziskich przedszkoli i szkół”

  1. Tomasz Kane pisze:

    Nie łatwo znaleźć tą stronę…
    https://przedszkola-grodzisk-mazowiecki.nabory.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.