14 02 2018

W marcu nabór do grodziskich przedszkoli i podstawówek

14.02.2018, godz.: 14:32
W marcu nabór do grodziskich przedszkoli i podstawówek
fot. grodzisk.pl

W marcu rusza rekrutacja na wolne miejsca w grodziskich szkołach i przedszkolach publicznych. Magistrat podał pierwsze szczegóły.

Zasady naboru, który wystartuje 12 i potrwa do 23 marca, będą w tym roku podobne jak w latach ubiegłych. Oznacza to, iż rekrutacja odbędzie się drogą elektroniczną. Rodzice wypełnią wniosek zamieszczony na stronach internetowych grodziskiej gminy oraz biura oświaty. Wypełniony formularz trzeba wydrukować i dostarczyć do placówki „pierwszego wyboru”, tzn. oznaczonej przez rodziców na pierwszym miejscu preferencji.

– Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do publicznego przedszkola, punktu przedszkolnego lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, w terminie od 1 do 9 marca mogą złożyć do dyrektora deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego. Niezłożenie deklaracji jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od dnia 1 września nowego roku szkolnego. – poinformował grodziski magistrat.

Jeśli chodzi natomiast o rekrutację na miejsca dla pierwszoklasistów w szkołach podstawowych, to nabór aplikacji przeprowadzony zostanie również drogą elektroniczną w okresie od 12 do 23 marca. Dotyczy zarówno dzieci spoza obwodu danej szkoły podstawowej, jak i dzieci „obwodowych”, które trzeba zgłosić do szkoły.

Więcej o kryteriach i harmonogramach naboru tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi