01 11 2018

W listopadzie dwie niedziele bez handlu

01.11.2018, godz.: 13:01
W listopadzie dwie niedziele bez handlu
Fot. Pixabay

W tym miesiącu w dwie z czterech niedziel będzie obowiązywał zakaz handlu. Ponadto z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości wolny będzie też poniedziałek 12 listopada.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę, w listopadzie zakupów nie zrobimy 11 (Święto Niepodległości) i 18 listopada. Natomiast sklepy będą czynne w niedziele przypadające na 4 i 25 listopada. Ponadto z okazji tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości dniem wolnym od pracy będzie także poniedziałek 12 listopada. Jednak w tym przypadku wciąż nie wiadomo kto tego dnia będzie miał wolne (więcej tutaj).

Listopad będzie przedostatnim miesiącem kiedy będą obowiązywać dwie niedziele wolne od handlu. Od 2019 r. ustawodawca zakłada, że tylko jedna niedziela będzie handlowa, zaś roku następnym zakaz handlu ma obowiązywać w każdą niedzielę.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi