12 03 2018

W kwietniu trzy wizyty mammobusa w Grodzisku

12.03.2018, godz.: 17:08
W kwietniu trzy wizyty mammobusa w Grodzisku
fot. Mat. prasowe

W kwietniu grodziszczanki po raz kolejny będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Poniżej podajemy szczegóły wizyt mammobusów w mieście.

Z danych resortu zdrowia wynika, że niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez ministerstwo  To niewiele w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 procent uprawnionych do tego pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Grodziskie badania odbędą się 4, 5 i 6 kwietnia. W tych dniach pojawi się u nas mammobus i zaparkuje przy  byłym Kinie Wolność, ul. Kilińskiego 8a. Z profilaktyki mogą skorzystać panie  w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach programu.

Mieszkanki zainteresowane udziałem w badaniu proszone są o wcześniejszą rejestrację. pod nr tel. 58 666 24 44 lub  poprzez formularz tutaj. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi