21 04 2019

W kwietniu będzie jeszcze jedna handlowa niedziela

21.04.2019, godz.: 18:45
W kwietniu będzie jeszcze jedna handlowa niedziela

W związku z obowiązującymi przepisami, już tylko nieliczne niedziele są handlowe. Ale w tym miesiącu jest nieco inaczej.

Obecne przepisy mówią, że w 2019 r. handlowa jest każda ostatnia niedziela miesiąca. Jednak należy pamiętać, że od tej reguły są dwa wyjątki – kwiecień i grudzień. W bieżącym miesiącu wypadają dwie niedziele handlowe. Jest to związane ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Czyli zakupy mogliśmy zrobić przed tygodniem, 14 kwietnia, a także będziemy mieli taką możliwość za tydzień – 28 kwietnia, czyli właśnie w ostatnią niedzielę miesiąca.

Zgodnie z ustawą podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę w 2018 roku dwie niedziele w miesiącu były handlowe – pierwsza i ostatnia. W 2019 r. ustawodawca zakłada tylko jedną niedzielę  handlową, zaś roku następnym zakaz handlu ma obowiązywać niemal w każdą niedzielę.

Niedzielna sprzedaż nadal będzie natomiast możliwa, w punktach gastronomicznych, piekarniach,     cukierniach, kwiaciarniach, a także na stacjach paliw, dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach, w hurtowniach rolno-spożywczych, w skupach zbóż, owoców czy mleka, w autobusach czy hotelach.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata