05 03 2018

W Grodzisku powstał oddział WOPR

05.03.2018, godz.: 17:05
W Grodzisku powstał oddział WOPR

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Grodzisku? Jak najbardziej. Nie dalej jak w lutym nowa organizacja została utworzona w granicach naszego powiatu i będzie dbać o bezpieczeństwo osób korzystających z otwartych kąpielisk.

Grodziski WOPR, podobnie jak jego odpowiedniki w innych miejsc Polski, jest specjalistycznym stowarzyszeniem, mającym na celu organizowanie pomocy oraz ratowanie osób, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na wodach. WOPR jest członkiem International Life Saving Federation, organizacji wyznaczającej standardy szkolenia ratowników wodnych w Europie.

– Realizacja misji WOPR, czyli zmniejszenie liczby osób tonących w wodach polskich, wymaga dobrze przygotowanej kadry ratowników wodnych. WOPR zgodnie z podziałem administracyjnym kraju utworzył struktury organizacyjne w województwach, powiatach i gminach mające na celu szkolenie kadr oraz organizowanie i prowadzenie działań z zakresu ratownictwa wodnego a także prowadzenie działań prewencyjnych i profilaktycznych, mających ograniczyć wypadki na obszarach wodnych – podał grodziski WOPR.

– Dołącz do Nas. Zostań członkiem WOPR Grodzisk Mazowiecki! Zapraszamy w nasze struktury wszystkich Ratowników WOPR oraz Ratowników Wodnych z powiatu grodziskiego. Zachęcamy również młodzież z różnych środowisk a zwłaszcza pływackich i ratowniczych, osoby aktywne, zainteresowanie ratownictwem wodnym i sportami wodnymi – zachęca prezes grodziskiego WOPR-u, Jarosław Więckowski. – Zapraszam do udziału w prowadzonej działalności statutowej w zakresie krzewienia kultury fizycznej i sportu, zdrowego i aktywnego trybu życia, działalności prozdrowotnej, a w tym organizacji dedykowanych zajęć, treningów, wyjazdów, wypoczynku, kursów, szkoleń, zgrupowań, imprez i wydarzeń sportowych – dodaje.

Deklaracje przyjmują:
Jarosław Więckowski, tel. 606492032
Dariusz Stefaniak, tel. 783048335

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi