16 05 2019

W czerwcu przełom ws. ulic Króliczej i Drozda?

16.05.2019, godz.: 19:15
W czerwcu przełom ws. ulic Króliczej i Drozda?
fot. Czytelnik

Po kilku tygodniach przerwy powracają pytania od mieszkańców dotyczące zapowiadanej i wyczekiwanej przebudowy ulic Króliczej i Drozda łączących Szczęsne z Adamowizną. Urzędnicy powiedzieli w rozmowie z nami, iż w czerwcu będzie wiadomo, czy gmina dostała dotację, co da zielone światło do ogłoszenia przetargu.

Zapowiedzi dotyczące przebudowy drogi nie przekładają się na rzeczywistość od kilku lat. Niemałą rolę grają wysokie koszty inwestycji. Magistrat wstrzymywał się z postępowaniem w nadziei, że uzyska dofinansowanie w ramach rządowego programu modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Wszak inwestycja szacowana jest na około dziewięć milionów złotych, a przy pomyślnych kalkulacjach koszty i tak zamkną się w sześciu lub siedmiu milionach.

Magistrat wciąż czeka na rozstrzygnięcie konkursu dotacyjnego, w którym do pozyskania jest dofinansowanie w wysokości 80 procent kosztów inwestycji. Wyniki powinny być znane w czerwcu. – Czekamy na czerwiec z dużymi nadziejami. Aby zwiększyć szanse na zdobycie dofinansowania, dołączamy do Króliczej i Drozda także przebudowy Kijowskiej i Łagodnej. Jesteśmy jednak gotowi również na ewentualność niepowodzenia. Wówczas jeszcze w wakacje ogłosimy przetarg na inwestycję z własnych środków, bez Kijowskiej i Łagodnej – zapowiada Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

– Inwestycja będzie więc mogła wystartować jeszcze w tym roku – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi