31 05 2018

W czerwcu dwie niedziele bez handlu

31.05.2018, godz.: 18:41
W czerwcu dwie niedziele bez handlu
fot. Pixabay

W najbliższym miesiącu dwie z czterech niedziel będzie obowiązywał zakaz handlu. To pokłosie tegorocznej ustawy podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Zgodnie z tymi regulacjami w czerwcu zakupów nie zrobimy w dwie „środkowe” niedziele miesiąca – 10 oraz 17 czerwca, z kolei 3 i 24 czerwca sklepy będą czynne. Przypomnijmy ponadto, że w kolejnych latach 2019 i 2020 zakaz handlu w niedzielę będzie miał jeszcze większy zakres niż w 2018 r.

Ustawodawca zakłada bowiem, że w 2019 r. tylko jedna niedziela będzie handlowa, zaś roku następnym zakaz handlu ma obowiązywać w każdą niedzielę, prócz wspomnianych wyżej oraz ostatnich niedziel, stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedzielna sprzedaż nadal będzie natomiast możliwa, w punktach gastronomicznych, piekarniach, cukierniach, kwiaciarniach, a także na stacjach paliw, dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach, w hurtowniach rolno-spożywczych, w skupach zbóż, owoców czy mleka, w autobusach czy hotelach.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi