07 11 2018

Stulecie obchodów Niepodległości w powiecie

07.11.2018, godz.: 07:31
Stulecie obchodów Niepodległości w powiecie
fot. Mat. organizatora

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania Niepodległości. Gminy z naszego powiatu podały już jak będą wyglądały obchody tej szczególnej rocznicy.

Grodzisk Mazowiecki
W Grodzisku obchody rozpoczną się o godz. 15.30 zbiórką pocztów sztandarowych pod pomnikiem Chełmońskiego na deptaku. Pół godziny później odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny. Po niej zaplanowano uroczystości miejskie, koncerty i wiele innych. Poniżej program:

Jaktorów
W gminie Jaktorów obchody odbędą się niezależnie zarówno w samym Jaktorowie jak i w Międzyborowie. W obu przypadkach nie zabraknie mszy świętej w intencji ojczyzny, a także koncertów pieśni patriotycznych. Ponadto w Jaktorowie zostanie odsłonięty obelisk upamiętniający 100-lecie odzyskania Niepodległości, natomiast w Międzyborowie zostanie poświęcony nowy krzyż ufundowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wydm Międzyborowskich. Program poniżej.

Milanówek
Część oficjalna odbędzie się w kościele oraz centrum miasta, a cześć nieoficjalna odbędzie się w hali miejskiej. Poniżej przedstawiamy plan imprezy.

Podkowa Leśna
Podkowa 100-lecie odzyskania Niepodległości obchodzić będzie 10 i 11 listopada. W sobotę odbędzie się otwarcie wystawy i prezentacja „Księgi stulecia niepodległości”, recytacja wierszy o wolności, a także debata o wolności. W niedzielę z kolei będzie można obejrzeć film „Paderewski – człowiek czynu, sukcesu i sławy”, a także wysłuchać koncertu pieśni Ignacego Jana Paderewskiego.

Ponadto 11 listopada w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku od godz. 17.00 będzie można oglądać wystawę rękopisów, zdjęć i pamiątek. Listy Jarosława Iwaszkiewicza do matki i sióstr przeczyta Jarzy Łazewski. Ponadto odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu barokowego Villa Nova oraz Ewy Domańskiej i Huberta Kowalczyka.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi