29 06 2018

Uwaga! Woda zdatna do spożycia tylko po przegotowaniu

29.06.2018, godz.: 11:26
Uwaga! Woda zdatna do spożycia tylko po przegotowaniu
fot. Pixabay

Kolejne problemy ze złą jakością wody w Żabiej Woli. Po przymusowej majowej dezynfekcji wody, co do której było podejrzenie zakażenia bakterią w Lasku, Petrykozach i Redlance, teraz pojawiły się kłopoty z kranówką w Żelechowie. Woda tam jest zdatna do spożycia wyłącznie po uprzednim przegotowaniu.

– Uprzejmie informujemy o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Żelechowie. Woda możliwa jest do spożycia wyłącznie po jej przegotowaniu. Podjęte zostały działania w celu zapewnienia właściwej jakości wody z tego wodociągu, o ich skuteczności poinformujemy Państwa w kolejnym  komunikacie – czytamy na stronie żabiowolskiego magistratu.

Co się stało? – Wskaźnik bakteriologiczny przekroczył dopuszczalną normę. Według wytycznych Sanepidu podjęliśmy działania naprawcze. Woda została zachlorowana i teraz czekamy na wyniki badań pobranych próbek. Do tego czasu zalecamy korzystać z przegotowanej wody, ponieważ jest to zupełnie bezpieczne – informują nas urzędnicy z referatu ochrony środowiska w Żabiej Woli.

Wyniki badań mają być znane w poniedziałek.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi