06 06 2019

Uwaga na fałszywe maile od oszustów podających się za policjantów

06.06.2019, godz.: 09:33
Uwaga na fałszywe maile od oszustów podających się za policjantów
fot. Pixabay

W ostatnim czasie policja otrzymuje zgłoszenia od mieszkańców o próbach oszustwa. Obywatele odbierają bowiem maile i telefony od osób podających się za funkcjonariuszy policji. Polska policja – ta prawdziwa – apeluje zatem do mieszkańców o czujność i nieotwieranie załączników wysyłanych w takich wiadomościach.

– W związku z pojawiającymi się telefonami i wiadomościami od obywateli o otrzymywanych wiadomościach wysyłanych rzekomo przez funkcjonariuszy Policji informujemy, że Polska Policja w przesyłanych, drogą elektroniczną, wiadomościach, nigdy nie wysyła żadnych linków do stron, czy też spakowanych plików, które odbiorca powinien sam rozpakować. Każdą taką otrzymaną informacje należy potraktować z ostrożnością jako potencjalną wiadomość mogącą w załączniku (bądź linku) zawierać złośliwe oprogramowanie – apeluje policja.

Podaje również przykład fałszywej wiadomości. Do zobaczenia poniżej.

fot. Policja

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi