19 06 2019

Uwaga! Dziś prawdopodobne burze z gradem

19.06.2019, godz.: 10:49
Uwaga! Dziś prawdopodobne burze z gradem
fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dziś kolejne ostrzeżenie. Tym razem o gwałtownych burzach, którym towarzyszyć mogą obfite deszcze i  gradobicie. Synoptycy prognozują, że w tym czasie może wiać bardzo  porywisty wiatr do 70 km/h.

Alert wydany przez IMGW dla części Mazowsza, w tym dla powiatu grodziskiego, ma pierwszy stopień w trzypunktowej w skali powagi sytuacji. Alert obowiązywać ma od godz. 12.00 do 20.00.

IMGW „prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami opady gradu do około 2 cm”. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk szacują na 80 procent.

W miarę możliwości nie przebywajmy w we wskazanym czasie na dworze.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi