24 03 2015

Urzędnicy w odwiedzinach u mieszkańców

24.03.2015, godz.: 07:43
Urzędnicy w odwiedzinach u mieszkańców
fot. Mariusz Kordel

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim odwiedzają mieszkańców w ich domach. Powód? Mają przypomnieć grodziszczanom o obowiązkach i formalnościach, których nie dopełnili.

Grodziski urząd ruszył z kampanią „Bądź w porządku na wiosnę”, która ma uświadamiać właścicieli nieruchomości o obowiązujących przepisach i obowiązkach. W jej ramach grupa przeszkolonych urzędników odwiedza mieszkańców w ich domach i udziela im informacji, co muszą zrobić, aby dopełnić wszelkich formalności.

Jak się okazuje problem wcale nie jest mały. Jak podaje grodziski urząd tylko w Radoniach na 217 mieszkańców, aż 64 nie mają uregulowanych wszystkich spraw formalnych. I tam najpierw pojawią się urzędnicy.

Pracownicy grodziskiego magistratu będą mieli przy sobie niezbędne formularze i deklaracje, których właściciele posesji niedopełnili, a takich wizyt mogą się spodziewać osoby, które zapomniały o zgłoszeniu nieruchomości do opodatkowania, ich posesje nie są podłączone do gminnej kanalizacji, czy nie złożyły śmieciowej deklaracji.

Urzędnicy rozpoczęli odwiedziny 21 marca.

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Urzędnicy w odwiedzinach u mieszkańców”

  1. Aigel123 pisze:

    Ciekawe co by było jakbym ich nie wpuścił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata