24 03 2015

Urzędnicy w odwiedzinach u mieszkańców

24.03.2015, godz.: 07:43
Urzędnicy w odwiedzinach u mieszkańców
fot. Mariusz Kordel

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim odwiedzają mieszkańców w ich domach. Powód? Mają przypomnieć grodziszczanom o obowiązkach i formalnościach, których nie dopełnili.

Grodziski urząd ruszył z kampanią „Bądź w porządku na wiosnę”, która ma uświadamiać właścicieli nieruchomości o obowiązujących przepisach i obowiązkach. W jej ramach grupa przeszkolonych urzędników odwiedza mieszkańców w ich domach i udziela im informacji, co muszą zrobić, aby dopełnić wszelkich formalności.

Jak się okazuje problem wcale nie jest mały. Jak podaje grodziski urząd tylko w Radoniach na 217 mieszkańców, aż 64 nie mają uregulowanych wszystkich spraw formalnych. I tam najpierw pojawią się urzędnicy.

Pracownicy grodziskiego magistratu będą mieli przy sobie niezbędne formularze i deklaracje, których właściciele posesji niedopełnili, a takich wizyt mogą się spodziewać osoby, które zapomniały o zgłoszeniu nieruchomości do opodatkowania, ich posesje nie są podłączone do gminnej kanalizacji, czy nie złożyły śmieciowej deklaracji.

Urzędnicy rozpoczęli odwiedziny 21 marca.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi