08 07 2018

Urzędnicy apelują: Oszczędzajmy wodę

08.07.2018, godz.: 15:21
Urzędnicy apelują: Oszczędzajmy wodę
Fot. Pixabay

Ze względu na panujące upały oraz niewielką ilość opadów urzędnicy z żabiowolskiego magistratu apelują o rozsądne gospodarowanie wodą.

W tym roku lato (nie kalendarzowe, a atmosferyczne) zaczęło się wcześnie, ciepło jest już od kwietnia. Od tego czasu zanotowano bardzo małą ilość opadów deszczu, susza przyczyniła się do sporych strat na uprawach.

W związku z panującą pogodą pojawiło się duże obciążenie na sieci wodociągowej. Urzędnicy proszą mieszkańców o oszczędzanie wody. – Największy rozbiór wody występuje   w godzinach wieczornych, tj. między 18.00 a 21.00.   W tym czasie pobór wody z wodociągu gminnego z powodu podlewania ogrodów i upraw wzrasta trzykrotnie. Przed nami kolejne upalne dni, prosimy o ograniczenie podlewania ogrodów, mycia samochodów, napełniania basenów itp. – apelują pracownicy żabiowolskiego magistratu.

Synoptycy zapowiadają na dziś burze z deszczem, a kolejne opady mogą się pojawić w środę, czwartek i piątek.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi