13 09 2017

Umowy na dofinansowanie projektów edukacyjnych podpisane

13.09.2017, godz.: 13:11
Umowy na dofinansowanie projektów edukacyjnych podpisane
Fot. grodzisk.pl

W poniedziałek przedstawiciele 10 gmin podpisały umowy o dofinansowanie na realizację projektu „Bliżej rynku pracy”. Będzie on realizowany m.in. w Grodzisku i Milanówku.

O tym, że gminy z naszego powiatu będą realizować ten projekt pisaliśmy już w styczniu (więcej tutaj). Wtedy też grodziska i milanowska rada miejska podjęły stosowne uchwały.

Czym jest projekt „Bliżej rynku pracy”? Ma on na celu pomóc uczniom w wyborze odpowiedniej ścieżki zawodowej dopasowanej do ich umiejętności, zainteresowań i wykształcenia, co może przełożyć się na ich sukces na rynku pracy. Ma on usprawnić działania oferowane uczniom, by realnie wpływały na podejmowane przez nich decyzje edukacyjne i zawodowe.

Projekt ten 71 szkół znajdujących się w Warszawie, Łomiankach, Markach, Grodzisku, Milanówku, Otwocku, Nadarzynie, Pruszkowie, Ząbkach oraz Zielonce. Z Grodziska wezmą w nim udział następujące placówki: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 (Szkoła Podstawowa Nr 4), Szkoła Podstawowa Nr 2 oraz Szkoła Podstawowa Nr 5. Jeżeli chodzi o Milanówek, to w projekcie wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3. – W ramach projektu zaplanowano systemowe wzmocnienie doradztwa edukacyjno-zawodowego (DEZ) w szkołach, a także przygotowanie placówek do świadczenia tego typu usług, np.: utworzone zostaną Szkolne Punkty Informacji i Kariery (SPInKa). Zostaną one wyposażone w pomoce dydaktyczne, fachową literaturę oraz materiały dydaktyczne, wykorzystywane podczas prowadzenia działań doradczo-warsztatowych. Podjęte będą także działania na rzecz lepszej współpracy rynku pracy ze szkołami objętymi wsparciem – opisują planowane działania urzędnicy.

Uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie przejdą diagnozę, będą uczestniczyć w warsztatach „Bliżej rynku pracy”, a także zajęciach z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego rozwijając swoje kompetencje kluczowe i planując karierę zawodową pod okiem specjalistów, co ma im pomóc w płynnym przejściu ze ścieżki edukacyjnej na rynek pracy.

Projekt zakłada też współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami w celu lepszego dopasowania oferty edukacyjnej do rynku pracy.

Projekt „Bliżej rynku pracy” zostanie zrealizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Gminy na ten cel otrzymały 2,1 mln zł.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi