18 04 2019

Umowa na informatyzację bibliotek podpisana

18.04.2019, godz.: 09:25
Umowa na informatyzację bibliotek podpisana
Fot. Facebook/Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

Wczoraj podpisano pierwszą umowę na realizację projektu „Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu”. W jego ramach zostanie zakupiony sprzęt elektroniczny oraz oprogramowanie.

Projekt jest innowacyjnym przedsięwzięciem pod względem zasięgu i współpracy 13 bibliotek z całego Mazowsza (Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Żabia Wola, Milanówek, Leszno, Łomianki, Płock, Piaseczno, Piastów, Sierpc, Mszczonów, Nadarzyn, Góra Kalwaria). Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie wykorzystania e-usług bibliotecznych pośród czytelników i bibliotekarzy w województwie.

W ramach umowy zostanie zakupiony sprzęt dla bibliotek z 13 miejscowości. Co konkretnie? Będzie to 345 urządzeń, m.in.: sprzęt komputerowy dla użytkowników bibliotek oraz bibliotekarzy, serwery lokalne dla programu bibliotecznego, UPS do serwera centralnego, punkty dostępowe Access Point, routery dla użytkowników, urządzenia wielofunkcyjne umożliwiające skanowanie, drukowanie, kopiowanie dla bibliotekarzy, czytniki kodów kreskowych i ebooków oraz skanery kodów kreskowych 1D i 2D, 3D.

Ponadto zostanie zakupionych 517 licencji na systemy operacyjne, oprogramowanie wirusowe, monitoring użytkowania komputerów, programy graficzne oraz oprogramowanie biblioteczne.

Całkowita wartość projektu to ponad 2,1 mln zł, natomiast 1,7 mln zł będzie pochodzić z dotacji. Wczoraj podpisano pierwszą umowę na realizację tego projektu. Jej wartość to ponad 1,1 mln zł.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata