01 12 2018

Umowa na darmowe przejazdy podpisana

01.12.2018, godz.: 19:35
Umowa na darmowe przejazdy podpisana
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

O tym, że mieszkańcy Podkowy z określonych grup wiekowych będą mogli na terenie miasta ogrodu jeździć bezpłatnie wukadką, pisaliśmy już jakiś czas temu. Wczoraj dopełniono formalności i burmistrz Podkowy oraz prezes zarządu WKD podpisali stosowne dokumenty.

Na mocy tego porozumienia od dziś dzieci i młodzież do 26. roku życia oraz seniorzy 65+ mogą bezpłatnie jeździć pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku między Podkową Leśną Wschodnią i Zachodnią. Uprzywilejowane będą także osoby z Kartą Mieszkańca, która niebawem będzie wydawana w podkowiańskim magistracie.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu należy będzie nabyć bilet „zerowy” (na zdjęciach pod tekstem), który jest ważny tylko w obrębie miasta ogrodu, a także mieć przy sobie dokument określający wiek (legitymacja, dowód itp), ewentualnie Kartę Mieszkańca.

Jak poinformował burmistrz Artur Tusiński, rozmowy w tej sprawie trwały kilka miesięcy. – Pertraktacje wymagały nie tylko ustaleń z zarządem WKD, ale również rozmów z ministerstwem, przygotowania wyliczeń, statystyk, negocjacji wysokości dopłat. Także należało stworzyć odpowiedni zapis w budżecie miasta, na co musiała wyrazić zgodę Rada Miasta – i była to jedna z pierwszych podjętych uchwał w tej kadencji dotycząca zmian budżetowych, przyjęta stosunkiem głosów 13 za, 1 wstrzymujący się (z opozycyjnego komitetu), O przeciw. Dziękuję radnym za pozytywne podejście – napisał na swoim blogu burmistrz Tusiński.

Podkowiański włodarz podkreśla, że jest to wyjście naprzeciw postulatom osób starszych, ale też liczy, że udogodnienie dla dzieci i młodzieży przyczyni się do zmniejszenia ruchu samochodowego w mieście, szczególnie w czasie rozpoczęcia i zakończenia lekcji w szkołach.

Burmistrz poinformował także, że na wiosnę zostanie również zostanie ogłoszony przetarg na zamontowanie czerwonego pulsującego światła na przejeździe Podkowa Główna. Jeżeli się uda, to również tablica „uwaga pociąg”. Ponadto z ustaleń z WKD wynika, że drugi tor do Grodziska może powstać do 2022 r. Warunkiem jest pozyskanie dofinansowania.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi