19 03 2018

Ulice Drozda i Królicza zamknięte do odwołania

19.03.2018, godz.: 11:12
Ulice Drozda i Królicza zamknięte do odwołania
fot. Czytelnik Piotr

Nie dalej jak w piątek pisaliśmy o fatalnym stanie ulic Króliczej i Drozda, które potrzebują pilnego remontu. Przetarg na gruntowną przebudowę obu dróg urzędnicy zapowiedzieli na trzeci kwartał tego roku. Tymczasem poinformowali o… ich zamknięciu.

Temat ulic Drozda i Króliczej ciągnie się już od kilku lat. Każdego jej stan jest coraz gorszy, a próby utwardzania i równania nawierzchni pomagają tylko doraźnie, na bardzo krótko. Zdaniem okolicznych mieszkańców sytuacja jest rozpaczliwa, a złożyły się na nią ostatnie zmiany pogody. Po kilku dniach surowych mrozów nastąpiło nagłe ocieplenie, a ostatnio padał gęsty mokry śnieg.

Magistrat podjąć więc decyzję do czasu aż grunt nieco stężeje i będzie można nieco utwardzić nawierzchnię, ulice królicza i drozda będą zamknięte.

– Z uwagi na brak możliwości zapewnienia przejezdności, zawiadamiamy, że droga we wsi Szczęsne i Adamowizna na odcinku od ul. Swobodnej do ul. Błękitnej jest zamknięta – czytamy w komunikacie grodziskiego magistratu.

4

Dodaj Komentarz

 • parck

  Spoko, mimo że mam full, to na szambiarkę wobec powyższego poczekam (zgodnie z instrukcją magistratu) do czasu gdy pogoda zlituje się nad naszą drogą. Cóż nie mam wybory, niech idzie w grunt. Jakby komuś to przeszkadzało, to wiecie gdzie jest magistrat grodziski.

  • adamos

   Hehe hehe dobre dobre… podobalo mi sie to…. tak jak slowo ” nieco” w opisie naprawy drogi jak sie rozpusci 😉 brawo burmistrz i klika kolejny strzal w kolano

   • parck

    W rzeczy samej. Jeśli „nieco” utwardzą nawierzchnię, nieco zmieni się woda w miejskim kąpielisku na „Walca” ;). Czekamy …

 • Sławek

  Królicza-Drozda zamknięta, Swobodna nie do przejechania, Jak mamy się wydostać z Bobrowej, która tez już praktycznie nią da się przejechać bez uszkodzenia zawieszenia. Co gdy coś się wydarzy i będzie potrzebna pomoc pogotowia lub straży pożarnej?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi