27 04 2018

Ulice Cicha i Kwiatowa już gotowe

27.04.2018, godz.: 11:05
Ulice Cicha i Kwiatowa już gotowe
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Zakończyły się dwie ważne inwestycje drogowe w Podkowie Leśnej. Przebudowa ulic Cichej i Kwiatowej właśnie dobiegła końca.

O zakończeniu prac poinformował burmistrz Artur Tusiński na swoim blogu. – Zakończyły się prace budowlane ulicy Cichej i Kwiatowej. Ulice, o które stoczyłem bój ze starostwem powiatowym, a w przypadku ul. Kwiatowej sprawa skończyła się w sądzie wygraną Miasta Podkowa Leśna. Obie drogi były w fatalnym stanie, mieszkańcy wiele lat wnioskowali o ich zrobienie. Dzisiaj już nie tylko poprawił się komfort życia mieszkańców tam mieszkających, ale i wszystkim spacerowiczów. Z obu ulic licznie korzystają dzieci jeżdżące na rolkach, idealnie równa nawierzchnia sprzyja tej aktywności – podkreśla podkowiański włodarz.

Przebudowa ul. Kwiatowej ruszyła w styczniu. Inwestycja objęła fragment od ul. Parkowej do ul. Paproci, czyli do niedawna nieutwardzony i dość zniszczony 520-metrowy odcinek z kruszywa. Teraz jednak na drodze pojawił się asfalt, a zjazdy i dojścia do posesji wyłożono kostką brukową.

Z kolei przebudowa ul. Cichej rozpoczęła się jeszcze wcześniej, bo w listopadzie zeszłego roku. Urzędnicy liczyli, że inwestycję przy dobrej pogodzie uda się zakończyć jeszcze w 2017 r. Tak się jednak nie stało i mieszkańcy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy na nową nawierzchnię.

Koszt przebudowy obu ulic zamknął się w kwocie 1,75 mln zł (ul. Cicha – 850 tys. zł, ul. Kwiatowa – 900 tys. zł).

Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi