14 12 2017

Ul. Wojska Polskiego gotowa dopiero w październiku 2018 r.?

14.12.2017, godz.: 09:25
Ul. Wojska Polskiego gotowa dopiero w październiku 2018 r.?
Fot. jaktorow.pl

Jaktorowski magistrat ogłosił trzeci przetarg na III etap rozbudowy i przebudowy ul. Wojska Polskiego w Międzyborowie wraz z budową ronda. Czy tym razem uda się rozstrzygnąć postępowanie?

Pierwszy przetarg został ogłoszony na początku stycznia. To duża inwestycja, na którą gmina zamierzała przeznaczyć 2,7 mln zł. Oferty znacznie przewyższały jednak zabezpieczoną kwotę – były trzy propozycje: od 4,5 do prawie 6 mln zł. W tej sytuacji gmina musiała unieważnić postępowanie. Drugi został ogłoszony w czerwcu, a gmina liczyła, że uda się pozyskać dotację, ale i to postępowanie zostało unieważnione. Tym razem nie złożono żadnej oferty.

Wczoraj jaktorowscy urzędnicy ogłosili trzeci przetarg. Zakres zadania jest podobny, co w poprzednich postępowaniach. Ul. Wojska Polskiego ma zostać przebudowana na całym 468-metrowym odcinku. Droga zyska nową nawierzchnię z mieszkanki mineralno-asfaltowej. Przylegające obustronnie chodniki z kolei będą wykonane z kostki betonowej. Droga będzie miała również odwodnienie. Po stronie wschodniej ulicy Wojska Polskiego powstaną stanowiska postojowe do równoległego parkowania o szerokości 2,5m. Na końcowym fragmencie ul. Wojska Polskiego (w obszarze istniejącego Placu Tysiąclecia) drogowcy wybudują rondo, które obejmie ulice Piastowską, Armii Ludowej, Świerczewskiego, Jagiellońską i Dąbrowskiego.

Sporą różnicą względem poprzednich było oczywiście przesunięcie terminu realizacji zadania. W pierwszym przetargu był to 30 października 2017 r., w drugim 30 listopada 2017 r., a w bieżącym 1 października 2018 r. Oznacza to, że inwestycja będzie miała blisko rok opóźnienia względem pierwotnych założeń.

Dodaj Komentarz

  • Mieszkaniec Powiatu

    Jadąc dalej w stronę Żyrardowa ulicą Jagielońską, można napotkać mostek nad niewielką rzeczką. Mam pytanie do Wójta, zarządcy drogi czy innego najjaśniejszego Pana który odpowiada za ten cud architektury i bezpieczeństwa. Czy jakiś pieszy musi najpierw zginąć na tym przejściu żebyście przebudowali tego bubla ???

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi