30 12 2017

Ul. Topolowa za 1,3 mln zł

30.12.2017, godz.: 13:25
Ul. Topolowa za 1,3 mln zł
Fot. GrodziskNews.pl

Podkowianie czekają na zakończenie remontu ul. Topolowej. Inwestycja ma kosztować ponad 1,3 mln zł.

Ul. Topolowa ma nawierzchnię w złym stanie z uwagi na wymieszanie nawierzchni jezdni z warstwą podłoża oraz nieprawidłowego odwodnienia drogi. Przez to ulegała ona deformacjom, tworzyły się tam koleiny, ubytki i wyboje. Po deszczach droga ta była pełna kałuż. Zgodnie z dokumentacją przetargową po przebudowie ma ona mieć nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego, a zjazdy i chodniki z kostki brukowej. Zaplanowano tam też budowę wyniesionych skrzyżowań, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Jest to wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców. A ile będzie ona kosztwać miasto ogród? Podkowa zarezerwowała na ten cel ponad 1,5 mln zł. Jednak okazuje się, że można to zrobić taniej. Swoje oferty złożyły trzy firmy, a ich oferty były bardzo podobne i mieściły się w wyznaczonym budżecie. Każda z nich nie przekraczała 1,4 mln zł. Ostatecznie zwyciężył milanowski Robokop, który zaproponował 1,35 mln zł. Pokonał on w tym przetargu Marbudex ze Skierniewic (blisko 1,36 mln zł) oraz stołeczny MKL-BUD (niemal 1,4 mln zł).

Termin realizacji zadania wznaczono na koniec maja 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi