30 04 2018

Ul. Herberta do przebudowy

30.04.2018, godz.: 08:31
Ul. Herberta do przebudowy
Fot. GrodziskNews.pl

Milanowski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Herberta (dawniej Fiderkiewicza). Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Inwestycja obejmuje przebudowę istniejącej nawierzchni, po zakończeniu prac auta pojadą po nowej jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej. Skrzyżowania z drogami poprzecznymi zaprojektowano jako wyniesione, a pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Krótką i Piłsudskiego mają powstać miejsca parkingowe skośne. Po przebudowie piesi skorzystają z nowego chodnika z kostki betonowej. Nie zabraknie też odwodnienia – odprowadzanie wód deszczowych i roztopowych z terenu objętego inwestycją, z projektowanych wpustów deszczowych do zbiorników rozsączających, odbywać się będzie poprzez rury PVC-U.

Inwestycja została podzielona na etapy. I etap na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ulicy Krótkiej musi być zakończony do 15 sierpnia 2018 roku. Pozostałe firma, która wygra przetarg będzie sukcesywnie wykonywać poczynając od wcześniej zakończonego etapu w kierunku ulicy Warszawskiej. Wykonawca ustali z miastem ogrodem kolejne etapy i terminy oddawania ich do użytkowania. Całość ma być gotowa do 10 grudnia tego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi