02 11 2017

Ul. Główna już gotowa

02.11.2017, godz.: 09:17
Ul. Główna już gotowa
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Zakończyła się przebudowa ul. Głównej na odcinku od ul. Lotniczej do ul. Błońskiej w Podkowie Leśnej. Inwestycja kosztowała 1,1 mln zł.

Przetarg na przebudowę ul. Główną był ogłaszany kilkukrotnie. Za każdym razem kwota proponowana przez oferentów przekraczała tę zarezerwowaną na tę inwestycję (1,13 mln zł). Na początku lipca burmistrz Podkowy Artur Tusiński podkreślał, że choć miasto ogród stać na dołożenie do tej inwestycji, to zamierzał powalczyć o oferentów i zaprosił do udziału w postępowaniu wiele mazowieckich firm. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Firma Marbudex ze Skierniewic zaproponowała 1,1 mln zł i to ona została wybrana przez urząd do realizacji zadania.

Roboty ruszyły w pierwszej połowie sierpnia i właśnie zostały zakończone. W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię bitumiczną, obustronny chodnik na odcinku od ul. Lotniczej do ul. Miejskiej, ułożono nową nawierzchnię na miejscach postojowych, pojawiło się też odwodnienie. Jednak to nie koniec, bowiem w związku z przebudową skrzyżowanie z ul. Miejską zostało wyniesione i w tym rejonie wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto inną ważną zmianą w organizacji ruchu jest na wysokości parkingu przy przedszkolu został ustawiony znak zakazu postoju powyżej 15 minut w godzinach 7.00–8.00 i 14.00–16.00. Wiąże sie to z tym, że nie powinien on być zastawiony w godzinach odbioru dzieci z placówki i miejsca powinny być zwalniane rotacyjnie.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi