08 04 2019

Ul. 3 Maja droższa o ponad 4 mln zł

08.04.2019, godz.: 17:01
Ul. 3 Maja droższa o ponad 4 mln zł
Fot.

Jaktorowski magistrat wybrał wykonawcę rozbudowy ul. 3 Maja w Henryszewie oraz Grądach. Inwestycja będzie droższa o ponad 4 mln zł niż pierwotnie zakładał magistrat.

Pierwsze postępowanie zostało unieważnione choć chętnych nie brakowało. Złożonych zostało aż dziewięć ofert, ale ich wysokość znacznie przewyższała kwotę zakładaną przez gminę. Ta chciała na to zadanie wydać 4 mln zł, natomiast oferty wahały się o 7,3 mln zł do aż 11,2 mln zł.

W pierwszej połowie lutego został ogłoszony następny przetarg, a w drugiej połowie marca zostały otwarte oferty. Podobnie jak poprzednio chętnych nie brakowało, ale ich propozycje znów są dużo wyższe od tej kwoty, którą zamierzał wydać na ten cel urząd (4 mln zł). Oferty były cztery, najniższa opiewała na 8,3 mln zł, a najwyższa była o milion złotych droższa.

Jak się okazało, magistrat zdecydował się wybrać ofertę wyższą o ponad 4 mln od zakładanego kosztu. Dlaczego?a – Zorientowaliśmy się, że obecne ceny są znacznie wyższe niż na jesieni zeszłego roku i musieliśmy zrobić weryfikację kosztorysu i wyszło nam, że ta inwestycja pochłonie właśnie około 8,5 mln zł – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej.

Planowana rozbudowa ma za zadanie zwiększenie przepustowości drogi. Obecnie jezdni ma od 3,5 do 5 metrów szerokości, inwestycja zakłada poszerzenie jej do sześciu metrów na całym dwukilometrowym odcinku. Tym samym zwiększy się szerokość pasów ruchu dla każdego kierunku jazdy. Inwestycja ma poprawić także ruch w obrębie skrzyżowań z drogami wewnętrznymi gminy dzięki przebudowie wlotów oraz skrzyżowania z ul. Jaworową. Na ul. 3 Maja pojawi się nowa nawierzchni z asfaltobetonu. Ponadto po jednej stronie jezdni zostanie także wybudowany chodnik, a także dwie zatoki autobusowe.

W dokumentacji zaznaczono także, że przebudowane zostaną zjazdy do posesji, odwodnienie pasa drogowego, a także kolidująca z inwestycją infrastruktura techniczna.

Kiedy kierowcy pojadą po nowej jezdni? Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października tego roku.

Dodaj Komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi