14

01 2015

Udany test przed Ligą Mistrzów

Udany test przed Ligą Mistrzów - Grodzisk News

W rozmowie z nami szkoleniowiec mistrzów Polski zapowiadał, że mecz z Morlinami będzie bardzo istotnym sprawdzianem formy drużyny przed piątkowym spotkaniem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z austriackim Niederösterreich. Test ten wypadł co najmniej obiecująco. Tenisiści Bogorii nie dali bowiem żadnych szans na zwycięstwo ostródzkiemu rywalowi.

Dzieło zniszczenia rozpoczął lider grodziskiej ekipy Koreańczyk Oh Sang Eun, który w trzech szybkich setach pokonał Jacka Karcza. Jako drugi po stronie mistrzów Polski przy stole stanął Paweł Fertikowski. Grodziski pingpongista również w trzech partiach ograł Pawła Platonowa, a pewne problemy na drodze do zwycięstwa miał tylko w pierwszym secie wygranym na przewagi ? do 10. Fertikowski tym samym zrewanżował się przeciwnikowi za porażkę w pierwszej rundzie ligowych gier.

Mecz zamknął Daniel Górak, który okazał się lepszy od Karola Szarmacha. Zawodnik Morlin zdołał jednak urwać Górakowi seta i dzięki temu uratował swój zespół przed porażką do absolutnego zera.

Mistrzowie Polski odnieśli dziewiąte ligowe zwycięstwo w sezonie. W dorobku mają 28 punktów i wciąż tracą do lidera ? Olimpii-Unii Grudziądz sześć oczek. Wicemistrzowie kraju w 12. kolejce pokonali w Bytomiu Polonię 3:1.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Morliny Ostróda 3:0
Oh Sang Eun - Jacek Karcz 3:0 (11:4, 11:6, 11:4)
Paweł Fertikowski - Paweł Platonow 3:0 (12:10, 11:7, 11:3)
Daniel Górak - Karol Szarmach 3:1 (11:9, 4:11, 11:7, 11:8)