22

06 2017

Udane starty grodziskich karateków

Udane starty grodziskich karateków - Grodzisk News

XXVIII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 Zawodnicy Mazowieckiego Klubu Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI Grodzisk Mazowiecki, zdobyli dwa medale!XXVIII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym Orlen 2017.

Tegoroczny czempionat został rozegrane w Zamościu od 16 do 18 czerwca. W konkurencji enbu Mateusz Szelągowski (3Dan) i Sebastian Skiba 1Dan stanęli na trzecim stopniu podium. Brązowy medal wywalczył też indywidualnie Mateusz Szelągowski w konkurencji fukugo (kata/kumite). Watro dodać, że była to najsilniej obsadzona konkurencja, w której startowali czołowi zawodnicy polskiego karate.

Ponadto Mateusz Szelągowski w konkurencji kumite znalazł się w pierwszej ósemce mistrzostw.

Inny grodziski klub karate, UKS Budo, docelową imprezę sezonu miał w Łodzi. Był to XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Na imprezę w łódzkiej Atlas Arenie pojechała reprezentacja 32 młodych zawodników. A łącznie w zawodach rywalizowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek.

Poniżej prezentujemy wyniki reprezentantów klubu UKS Budo.

I m. - Wiktor Koziński, kata indywidualne gr.D 5kyu
III m. - Marat Kremniow, kata indywidualne gr.D 5kyu
IV m. - Maciej Wiśniewiski/Aleksander Redliński/Sebastian Giska, kata drużynowe gr.C-D 9-7kyu
Marcin Kapuściak, kata indywidualne gr.D 9-8kyu

To jednak nie koniec dobrych wieści. Na wspomnianych już mistrzostwach polski seniorów w Zamościu instruktor UKS Budo sensei Jakub Malicki uplasował się w pierwszej ósemce najlepszych zawodników w Polsce w kategorii kumite.