26 11 2017

Uczniowie z naszego regionu charytatywnie dla polskich dzieci na Litwie

26.11.2017, godz.: 13:06
Uczniowie z naszego regionu charytatywnie dla polskich dzieci na Litwie
fot. Pixabay

Uczniowie baranowskich szkół ruszyli z kolejną już odsłoną akcji charytatywnej, która ma wspomóc dzieci z polskich rodzin mieszkających na Litwie. Uczniowie zbierają przede wszystkim artykuły papiernicze i inne przybory szkolne. Pomóc może jednak każdy z nas. Wystarczy przynieść wspomniane rzeczy do gminnego urzędu w Baranowie.

– Akcja organizowana jest Młodzieżową Radę Gminy Baranów, a koordynowana jest przez szkolnego pedagoga Pana Marcina Kołotę, który jest także Radnym Gminy Błonie. Do tej pory akcja miała miejsce w szkole w Bożej Woli, ale w tym roku za sprawą Młodzieżowej Rady Gminy dołączyły do niej także pozostałe placówki szkolne z naszego terenu poinformował baranowski magistrat.

Zbiórka obejmuje przede wszystkim artykuły papiernicze i przybory szkolne: flamastry, kredki, farby, pędzelki, zeszyty, bloki techniczne i rysunkowe, bloki kolorowe, naklejki, papier ksero, długopisy, taśmy klejące. Słowem – wszystko, co może pomóc w nauce naszym małym rodakom mieszkającym na Litwie.

Wszystkie zebrane przybory szkolne zostaną przekazane do polskiej szkoły i przedszkola w Taboryszkach. Akcja potrwa do 5-6 grudnia, a już 7 grudnia Pan Marcin osobiście wyruszy w drogę na Litwę, aby podarunki jeszcze przed świętami mogły trafić do dzieciaków. Akcja prowadzona jest w szkołach na terenie gminy, gdzie można także uzyskać wszelkie dodatkowe informacje. Materiały papiernicze można także przynosić do sekretariatu Urzędu Gminy w Baranowie – podał magistrat.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi