05 12 2017

Uczniowie szkoły w Adamowiźnie z darami dla zwierzaków w schronisku

05.12.2017, godz.: 19:06
Uczniowie szkoły w Adamowiźnie z darami dla zwierzaków w schronisku
fot. Mat. organizatora

Piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie mogli poczuć się niczym święci Mikołajowie. 4 grudnia odwiedzili bowiem milanowskie schronisko dla zwierząt i przekazali dary dla czworonogów. Wizyta w Milanówku wieńczyła akcję Wigilia dla zwierząt”, której celem było zebranie jak największej ilości artykułów dla zwierząt.

Choć motorem napędowym inicjatywy byli uczniowie klasy V c, to w zbiórkę zaangażowała się cała społeczność szkoły w Adamowiźnie. W efekcie udało się zgromadzić i przekazać do schroniska kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt, kilka drapaków, legowisk, a także zebrane pieniądze. Podczas wizyty w placówce uczniowie odwiedzili psy i koty, które bardzo ucieszyły się na ich widok, wymownie merdając ogonami; psy szczekały i wystawiały pyszczki oczekując choćby małego pogłaskania.

Na zakończenie wizyty dzieci przekazały przygotowany plakat, na którym to jedna z uczennic napisała specjalnie na tę okazję wiersz. Podpisali się wszyscy uczniowie VC, wychowawca klasy – Aleksandra Siwek, jak również dyrektor szkoły Piotr Ciesielczyk.

– Wzbogaceni o jakże cenne uczucie spełnienia dobrego uczynku, zaangażowani do pomocy zwierzętom, jak również pełni zapału do kolejnych akcji, uczniowie zapowiedzieli, że „Wigilia dla Zwierząt” to nie jednorazowa pomoc, ale początek pięknej tradycji w tej klasie – nie kryją satysfakcji członkowie szkolnej społeczności z podstawówki w Adamowiźnie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi