25 12 2017

Uchwała krajobrazowa w Milanówku załatwi sprawę nielegalnych reklam?

25.12.2017, godz.: 15:43
Uchwała krajobrazowa w Milanówku załatwi sprawę nielegalnych reklam?
fot. GrodziskNews

Milanówek opracował projekt uchwały krajobrazowej, która ma regulować kwestie umieszczania reklam w przestrzeni publicznej.  Mieszkańcy wciąż mogą składać propozycje i uwagi do dokumentu.

Od 24 listopada do 29 grudnia trwać będą bowiem konsultacje społeczne w tej sprawie. – Proponowane regulacje wprowadzą zasady wyglądu szyldów, reklam, ogrodzeń oraz obiektów małej architektury. W projekcie uchwały Milanówek został podzielony na trzy obszary: obszar A (zielony) obszar B (czerwony) i obszar C (fioletowy). Dla każdego z nich planowana regulacja zakłada takie elementy jak np. odległość konkretnych reklam od pasa drogowego oraz ogrodzeń posesji, obostrzenia, na jakich obszarach reklam nie wolno sytuować. Wreszcie wyszczególniono poszczególne typy nośników z szeregiem zastrzeżeń, np. dotyczących parametrów.

– Uwagi do projektu uchwały można składać w terminie od 24 listopada do 29 grudnia 2017 roku, przesyłając je w formie elektronicznej na adres planowanie.przestrzenne@milanowek.pl lub w formie pisemnej albo ustnej w Referacie Planowania Przestrzennego i Estetyki Miasta – ul. Spacerowa 4 – informuje milanowski magistrat. – Jednocześnie prosimy o składanie uwag na przygotowanym wzorze formularza oraz o podanie imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej oraz adresu zamieszkania lub siedziby – dodaje.

Projekt uchwały krajobrazowej oraz potrzebne załącznik znajdują się tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi