29 01 2018

Uchwała krajobrazowa do konsultacji z mieszkańcami

29.01.2018, godz.: 11:33
Uchwała krajobrazowa do konsultacji z mieszkańcami
fot. milanowek.pl

Milanówek opracowuje projekt uchwały krajobrazowej, porządkującej kwestię reklam w przestrzeni miasta. W założeniu ma to być rozwiązanie systemowe pozwalające zadbać o estetykę miasta. Wkrótce magistrat podda pod konsultacje społeczne dokument przygotowany na podstawie dotychczas zgłoszonych uwag.

Przypomnijmy, że uwagi do wyłożonego powszechnie projektu uchwały mieszkańcy mogli składać w listopadzie i grudniu. Także w grudniu odbyło się konsultacyjne spotkanie z mieszkańcami. – zaprezentowano podstawowe założenia projektu. Prezentację dot. działań na rzecz poprawy estetyki miasta przedstawiła Przewodnicząca Rady ds. Estetyki Miasta Beata Bochińska. Po rozpatrzeniu uwag z pierwszego wyłożenia i wprowadzeniu zmian do projektu uchwały, przewiduje się przeprowadzenie ponownych konsultacji, aby mieszkańcy mogli się zapoznać z nową wersją projektu i jeszcze raz się wypowiedzieć – poinformował milanowski urząd.

I przypomniał zasady umieszczania reklam w przestrzeni publicznej:
• urządzenia reklamowe powinny zostać zgłoszone do starosty; Grodziskiego na podstawie przepisów Prawa budowlanego,
• reklamy znajdujące się w pasie drogowym powinny zostać umieszczone zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych;
• umieszczenie reklam nie może naruszać ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
• umowę dzierżawy terenu pod reklamę należy zgłosić do Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim, gdyż podlega ona opodatkowaniu.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi