14 08 2019

Trzy osoby zatrzymane za kradzież z włamaniem

14.08.2019, godz.: 09:55
Trzy osoby zatrzymane za kradzież z włamaniem
Fot. KPP Grodzisk Maz.

Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali trzy osoby, które odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Odzyskali również skradziony sprzęt o wartości około 15 tys. zł.

Funkcjonariusze z grodziskiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena. Okazało się, że kierujący autem 36-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna został zabrany na komendę, gdzie policjanci zwrócili uwagę na fakt, iż sprawcy nocnej kradzieży z włamaniem poruszali się właśnie takim samochodem, jak zatrzymany. Dalsze czynności potwierdziły, że 36-latek wraz z dwoma innymi osobami włamali się samochodu i ukradli z niego sprzęt używany w kanalizacji o wartości około 15 tys. zł. – Funkcjonariusze pojechali pod ustalone adresy pozostałych podejrzanych. W sąsiednim powiecie zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę. Podczas kolejnych działań funkcjonariusze ustalili miejsce ukrycia skradzionego urządzenia. Na przeszukiwanej działce znaleźli przedmioty pochodzące z włamania do samochodu, które szybko wróciły do właściciela – informują grodziscy policjanci.

Zebrane materiały w sprawie pozwoliły na postawienie całej trójce zarzutów wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem. Zatrzymani przyznali się do winy. 36-latek dodatkowo odpowie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu.

Za kradzież z włamaniem można nawet na 10 lat trafić do więzienia.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579417342000)