10 10 2018

Trzy milanowskie ulice do modernizacji

10.10.2018, godz.: 08:15
Trzy milanowskie ulice do modernizacji
Fot. Pixabay

Urzędnicy z Milanówka ogłosili przetarg na przebudowę trzech ulic. Inwestycja obejmie ul. Wierzbową, Herberta i odcinek Parkowej.

Jeżeli chodzi o pierwszą z wymienionych to miasto zamierza ułożyć tam nawierzchnię z szarej betonowej kostki brukowej. Wszystkie indywidualne zjazdy do posesji zostaną wyremontowane i również będą miały nawierzchnię z kostki. Droga będzie miała również odwodnienie. Na ul. Wierzbowej jest sporo drzew, ale inwestycja nie zakłada wycinki. Jak napisano w dokumentacji, prace w zasięgu stref oddziaływania na istniejący drzewostan należy prowadzić ręcznie, ze szczególną ostrożnością, aby nie uszkodzić korzeni i pnia korony drzew.

Na ul. Herberta z kolei pojawi się nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej, natomiast skrzyżowania z drogami poprzecznymi mają być wyniesione, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Zjazdy do posesji jak i chodnik biegnący wzdłuż drogi mają mieć nawierzchnię z kostki. Pomiędzy
skrzyżowaniami z ul. Piłsudskiego i ul. Krótką zaprojektowano skośne miejsca parkingowe.

Jeżeli chodzi o ostatnią z wymienionych ulic, to tam modernizację przejdzie odcinek od ul. Krasińskiego do ul. Chrzanowskiej (wraz z wyniesionym skrzyżowaniem) oraz skrzyżowanie z ul. Podgórną. Nawierzchnia jezdni oraz chodnika będzie wykonana z kostki kamiennej kwadratowej.

Ze względu na brak sieci kanalizacyjnej mogącej stanowić odbiornik projektowanego odwodnienia zarówno na ul. Herberta jak i ma Parkowej zaprojektowano odprowadzanie wód opadowych i roztopowych do zbiorników rozsączających.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 30 sierpnia 2019 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi