08 08 2018

Trzej pijani rowerzyści w dwie godziny

08.08.2018, godz.: 13:25
Trzej pijani rowerzyści w dwie godziny
Fot. grodzisk.pl

Strażnik miejski patrolując teren Izdebna w krótkim czasie zatrzymał trzech pijanych rowerzystów. Jeden z nich miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Podczas niedzielnego patrolu na terenie Izdebna Kościelnego rewirowy grodziskiej straży miejskiej zauważył jadącego „wężykiem” rowerzystę. Od rowerzysty wyraźnie było czuć woń alkoholu, więc na miejsce została wezwana policja. W ciągu dwóch godzin od tego zatrzymania rewirowy na terenie Izdebna zauważył i przekazał policji dwóch kolejnych nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich miał ponad dwa promile w wydychanym powietrzu.

Pamiętajmy że jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest niebezpieczne zarówno dla zdrowia i życia samego rowerzysty, jak i innych uczestników ruchu. Ponadto jeśli podczas badania alkomatem okaże się, że mamy w organizmie  od 0,2 do  0,5 promila, policjant może ukarać nas  mandatem w wysokości 300-500 zł.  Jeśli wynik przekroczy  0,5 promila alkoholu, mandat wyniesie 500 zł. A jeżeli spowodujemy tzw. zagrożenie w ruchu lądowym to sprawa może zostać skierowana do sądu, który może na ukarać grzywną od 20 zł do 5 tys. zł, a także nałożyć zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechanicznie. Dodatkowo możemy na trafić nawet na 30 dni do aresztu. Warto wspomnieć, że mandat w wysokości 150 zł można otrzymać także za przewożenie osoby nietrzeźwej.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi