17 03 2017

Trzech kierowców na „podwójnym gazie”

17.03.2017, godz.: 17:18
Trzech kierowców na „podwójnym gazie”
Fot. Policja

W minioną środę policjanci z powiatu grodziskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał nawet 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy regularnie kontrolują kierowców na drogach naszego powiatu. Sprawdzają nie tylko prędkość przejazdu, ale również trzeźwość kierowców. W minioną środę zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nie powinni tego dnia siadać za kierownicą, ponieważ byli pod wpływem alkoholu.

Pierwszego z nich skontrolowali o godz. 11.00 na terenie gminy Jaktorów. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni motorowerzysta miał ponad promil alkoholu w organizmie. Norbert P. odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Kilka minut później policjanci dostali informację o kolizji, do której doszło na trasie katowickiej na terenie gminy Żabia Wola. Zderzyły się tam osobowy ford oraz ciężarowy DAF. Kierujący tym pierwszym pojazdem okazał się być pijany. 36-letni Piotr T. miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Niebawem usłyszy on zarzuty karne.

Ostatniego tego dnia pijanego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali przed godz. 18.00. Na terenie jaktorowskiej gminy zatrzymali do kontroli opla. Od kierującego 45-latka funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany – miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają o konsekwencjach jakie grożą za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu – można nawet trafić na dwa lata do więzienia, a także dostać nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości do 5 tys. zł.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi