19 02 2018

Trzeci start Luizy Złotkowskiej na igrzyskach w Pjongczangu. Kibicujemy!

19.02.2018, godz.: 10:06
Trzeci start Luizy Złotkowskiej na igrzyskach w Pjongczangu. Kibicujemy!
fot. Mariusz Gnoiński/Facebook Luizy Złotkowskiej

Grodziszczanka Luiza Złotkowska stanie dziś na starcie swojej trzeciej konkurencji podczas igrzysk w Pjongczangu. Wraz z koleżankami walczyć będzie w kwalifikacjach biegu drużynowego. W bezpośredniej rywalizacji Polki zmierzą się z mocnymi Amerykankami.

W biegu drużynowym eksperci upatrują ostatniej szansy na medal dla polskich panczen w Piongczangu. Wszyscy mamy bowiem w pamięci medale drużyn kobiecych w Vancouver (brązowy) oraz Soczi (srebro). W składach obu tych ekip była Luiza Złotkowska, która marzy z pewnością o wywalczeniu trzeciego olimpijskiego krążka.

Łatwo jednak nie będzie, bowiem w dzisiejszym biegu ćwierćfinałowym Polki zmierzą się z silnym tercetem Amerykanek i nie są tej rywalizacji uznawane za faworytki. Ponadto do półfinału zakwalifikują się cztery drużyny z najlepszymi czasami, a nie zwycięskie w swoich biegach. W obecnym sezonie Polki radzą sobie w tej konkurencji zdecydowanie gorzej niż w poprzednim sezonie olimpijskim.

Wierzymy jednak w waleczność Luizy i jej koleżanek. Kibicujmy! Początek rywalizacji od godz. 12.00

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi