09 04 2015

W niedzielę trzeci raz pobiegną w Książenicach

09.04.2015, godz.: 20:22
W niedzielę trzeci raz pobiegną w Książenicach
fot. Mat. organizatora

Już w niedzielę trzecia edycja imprezy  „Biegam, bo lubię w Książenicach”. Organizatorzy przygotowali biegi na 5 i 10 km, trasę dla chodziarzy nordic walking oraz dla dzieci, które będą rywalizować na dystansach 400 i 1000 m.

Pierwszy bieg w Książenicach odbył się w kwietniu 2013 r. Na starcie stawiło się 250 osób, które rywalizowały w biegach na 5 i 10 km. Jednak „Biegam, bo lubię w Książenicach” to nie tylko wyścigi. To znakomita okazja żeby się poruszać w piknikowej atmosferze. Oprócz biegów były także zawody nordic walking, pokazy zumby, a także zajęcia dla dzieci. Wzorowa organizacja oraz świetna atmosfera spowodowały, że w następnym roku w zawodach wzięło udział ponad 600 osób, a chętnych było dużo więcej. Nowością był bieg dla najmłodszych na dystansach 400 i 1000 m, w którym wzięło udział 150 dzieci.

Trzecia edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę (12 kwietnia) i podobnie jak w latach ubiegłych umożliwi rywalizację dorosłym (5 i 10 km) i dzieciom (400 i 1000 m). Nie zabraknie również zawodów nordic walking. Pięciokilometrowy odcinek zostanie poprowadzony malowniczymi ulicami książenickiego osiedla, natomiast najdłuższy bieg został wzbogacony o leśne szlaki. Przebieg tras jest dostępny TUTAJ i TUTAJ. W trakcie imprezy nie zabraknie innych atrakcji, jak m.in. występy artystyczne.

W związku z imprezą w rejonie książenickiego osiedla wystąpią utrudnienia w ruchu. Ruchem będą kierować zarówno policjanci, jak i strażacy. Na osiedle (II i III etap) będzie można wjechać od strony Radoń do godziny 10.40. Potem na godzinę ta część drogi będzie wyłączona z ruchu. Ponadto ul. Źródlana na całej długości zostanie zablokowana od godziny 10.50 do 11.50. Natomiast w od 9.00 do 13.00 zablokowane będą al. Marylskiego, od wjazdu na osiedle do małego ronda przy przedszkolu oraz al. Spacerowa od szlabanu przy lesie do małego ronda.

Poniżej szczegółowy harmonogram imprezy

PROGRAM-ZAWODOW1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi