11 08 2018

Trzeci przetarg na staw w Parku Miejskim

11.08.2018, godz.: 16:15
Trzeci przetarg na staw w Parku Miejskim
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Podkowiański magistrat wciąż szuka wykonawcy drugiego etapu rewitalizacji stawu w Parku Miejskim. Dwa pierwsze postępowania nie przyniosły rezultatu. Czy tym razem się uda?

Przypomnijmy, że po długotrwałych perturbacjach dokumentacyjnych i finansowych magistrat pod koniec ubiegłego roku przystąpił wreszcie do pierwszego etapu prac rewitalizacyjnych. Polegały one przede wszystkim na oczyszczeniu i odmuleniu zbiornika, zabezpieczeniu dna. Ponadto rozebrano przepusty i konstrukcje betonowe, wybudowano nowe przepusty i wyremontowano schodki i taras.

Teraz przyszedł czas na drugi etap. W tej części inwestycji magistrat przewiduje wykonanie robót ukształtowania, umocnienia i uszczelnienia czaszy stawu z uwzględnieniem i adaptacją rozwiązań technicznych wykonanych na rowie Rs-11. Ponadto zaś opracowanie wielobranżowego projektu technicznego budowlano-wykonawczego przebudowy stawu na rzece Niwce (rów melioracyjny RS-11). Tyle, że pierwszy, czerwcowy przetarg nie przyniósł rezultatu. Drugi został ogłoszony niedługo po unieważnieniu pierwszego. Urzędnicy liczyli, że do drugiego postępowania zgłosi się ktoś, kto zaproponuje cenę mieszczącą się w zakładanym budżecie. Tak się jednak nie stało – firma MKL-BUD zażyczyła sobie za realizację tego zadania blisko 1,59 mln zł, a urząd chciał wydać 1,05 mln zł. Postępowanie zostało więc unieważnione.

Teraz czas na trzecie postępowanie. Jeżeli udałoby się wyłonić wykonawcę, to roboty budowlane powinny być zakończone do 17 grudnia tego roku, natomiast projekt najpóźniej do 28 czerwca 2019 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi