31 05 2019

Triathlonowy Puchar Polski w Grodzisku. Debiut już w niedzielę

31.05.2019, godz.: 07:33
Triathlonowy Puchar Polski w Grodzisku. Debiut już w niedzielę
fot. Mat. organizatora

Grodzisk Mazowiecki dołącza do zawodów Elemental Tri Series. W niedzielę Odbędzie się tu drugi etap triathlonowych zmagań Pucharu Polski w ramach cyklu organizowanego już po raz siódmy. Patronem medialnym imprezy jest portal GrodziskNews.pl.

– W minionej edycji cykl Elemental Tri Series składał się z trzech etapów, a zawody odbyły się kolejno w: Olsztynie, Blachowni k. Częstochowy i Białymstoku. Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że cykl powróci do wersji z czterema etapami i że w przyszłym sezonie do cyklu dołączy Grodzisk Mazowiecki. Miasto posiada nowoczesną infrastrukturę i miejsce doskonałe do przeprowadzenia zawodów triathlonowych, a dodatkowo jest położone bardzo blisko Warszawy i podróż ze stolicy zajmuje nieco ponad pół godziny”. – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Podczas triathlonu w Grodzisku Mazowieckim centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenach sportowo-rekreacyjnych „Stawy Walczewskiego”. To jeden z ulubionych terenów rekreacyjnych mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, które w ostatnim czasie przeszły kompleksową modernizację. Na terenie obiektu znajduje się przede wszystkim kąpielisko z plażą oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. W Stawach Walczewskiego rozegrany zostanie etap pływacki zawodów. Następnie triathloniści ruszą na szybką trasę kolarską. Na końcu zawodnicy będą mieli do pokonania etap biegowy poprowadzony między innymi alejkami dookoła Stawów Walczewskiego i pobliskimi ulicami.

Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: supersprint, sprint i olimpijski. Na najdłuższym dystansie – olimpijskim zawodnicy będą mieli do pokonania: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu, w konwencji bez draftingu, a ponadto na tym dystansie będzie można rywalizować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na krótszych dystansach, sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km), dozwolona będzie jazda w grupie.

Podobnie jak podczas pozostałych etapów przyszłorocznego cyklu, także w ramach Elemental Tri Series Grodzisk Mazowiecki 2019 odbędzie się impreza towarzysząca – 10K Run Series, czyli bieg na 10 km na atestowanej trasie oraz Elemental Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi wystartują w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Organizatorami imprezy są Miasto Grodzisk Mazowiecki, OSiR Grodzisk Mazowiecki, KS Biegi Grodzisk Mazowiecki i Labosport Polska sp. z o.o. Patronem medialnym natomiast portal GrodziskNews.pl.

Informacje o zawodach i zapisach tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata