05 12 2018

To już ostatnie godziny! Głosujemy, walczymy o czystsze powietrze nad regionem

05.12.2018, godz.: 11:00
To już ostatnie godziny! Głosujemy, walczymy o czystsze powietrze nad regionem
fot. GrodziskNews

Już tylko do północy trwa głosowanie w drugiej edycji konkursu Fundacji Aviva, w którym miejscowości z naszego regionu mogą wywalczyć dodatkowe czujniki pomiaru jakości powietrza. Wiele zależy od mieszkańców. Wszyscy możemy głosować na lokalizacje z naszego regionu. 

Warto. Tym bardziej, że m.in. szkoła w Adamowiźnie (na zdjęciu) zajmuje wysokie 37. miejsce w rankingu i jest bardzo bliska zapewnienia sobie miejsca w pierwszej setce, które gwarantuje wygraną.

Druga odsłona akcji „Wiem, czym oddycham”. To cykl działań, które mają nam uświadomić, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. To ważne, bowiem w Polsce znajduje się aż 36 spośród 50 miast o najwyższym wskaźniku zanieczyszczenia powietrza.

W stu miejscach konkursowych, które uzyskają największą liczbę głosów Fundacja Aviva zainstaluje czujniki jakości powietrza. To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach 8×16 cm. Poprzez zamontowane w nim czujniki, urządzenie zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane na mapie online oznaczane są m. in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika.

Głosowanie potrwa do końca 5 grudnia TUTAJ.

Ważnym elementem akcji będzie edukowanie dzieci. Segregacja śmieci, ogrzewanie domu we właściwy sposób, zamiana samochodu na rower albo autobus – to tylko niektóre z elementów dbania o środowisko. Jak rozmawiać o nich z dziećmi? We współpracy z Wydawnictwem Nowa Era opracowaliśmy scenariusze lekcji dla szkół, które przybliżą dzieciom temat smogu i sposoby na radzenie sobie z zanieczyszczonym powietrzem – podaje Fundacja Aviva.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi