02 07 2018

Teren wokół stacji WKD zagospodarowany na nowo [FOTO]

02.07.2018, godz.: 15:03
Teren wokół stacji WKD zagospodarowany na nowo [FOTO]
fot. arturtusinski-podkowa.pl

W Podkowie Leśnej zakończyła się zasadnicza część prac polegających na zagospodarowaniu terenu wokół głównej stacji WKD w mieście ogrodzie. Do zrobienia pozostał montaż tzw. małej architektury – ławek i koszy na śmieci. 

O tym, że prace nad zmianą oblicza tego terenu zmierzają do szczęśliwego końca poinformował na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy. – Przestrzeń wokół stacji Podkowa Leśna Główna i Park&Ride zmienia się w szybkim tempie. Została postawiona nowoczesna toaleta miejska, latarnie w typie pastorał i wybudowane wiaty na rowery, nawiązujące swoją stylistyką do elementów drewnianych zabytkowej stacji WKD Główna. Cały teren jest monitorowany i dobrze oświetlony, więc mieszkańcy pozostawiający swoje samochody i rowery, bądź korzystający z parkingu np. wieczorem mogą  czuć się  znacznie bezpieczniej niż dotychczas – wylicza włodarz.

– Przestrzeń wokół stacji Podkowa Leśna Główna i Park&Ride zmienia się w szybkim tempie. Została postawiona nowoczesna toaleta miejska, latarnie w typie pastorał i wybudowane wiaty na rowery, nawiązujące swoją stylistyką do elementów drewnianych zabytkowej stacji WKD Główna. Cały teren jest monitorowany i dobrze oświetlony, więc mieszkańcy pozostawiający swoje samochody i rowery, bądź korzystający z parkingu np. wieczorem mogą  czuć się  znacznie bezpieczniej niż dotychczas – dodaje.

– Wybudowane zostało również ogrodzenie pomiędzy budynkiem prywatnym a skwerem. Następnym etapem będzie ustawienie ławek i koszy na śmieci – podsumowuje Tusiński.

fot. arturtusiński-podkowa.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi