27 08 2018

Teqballowe mistrzostwa Polski w Podkowie

27.08.2018, godz.: 19:01
Teqballowe mistrzostwa Polski w Podkowie
fot. teqball.com

Po zainstalowaniu stołu do teqballa Podkowa Leśna stała się niejako pionierem tej dyscypliny sportu w Polsce. Teraz chce ją popularyzować, a przy okazji także promować miasto-ogród w kraju. Obu celom mają służyć zawody, które obędą się w Podkowie 22 i 23 września.

Czym jest teqball? To nowa dyscyplina sportu bazująca na piłce nożnej i tenisie stołowym. Pozwala ona poprawić technikę i rozwinąć umiejętności piłkarskie. Jednak stół do teqballa tak naprawdę pozwala grać również w swoistą odmianę m.in., tenisa stołowego właśnie czy siatkówki.

Odkąd wiosną Podkowa zainstalowała ten przyrząd. Do miasta ogrodu przyjeżdżają nieliczni jeszcze entuzjaści dyscypliny z całego kraju, aby szlifować umiejętności. – Dyscyplina jest mało popularna w naszym kraju, a u nas jest prawdopodobnie jedyny stół do teqballa. Chcemy więc wykorzystać sytuację, popularyzować ten sport i być może stać się silną reprezentacją w Europie. Stąd pomysł aby zorganizować mistrzostwa Polski i przyciągnąć jak najwięcej osób. Warto także ze względu na fakt, nie jest to sport kontuzjogenny – podkreśla Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Krajowy czempionat w Podkowie Leśnej odbędzie się 22 i 23 września.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi