18 12 2017

Tenisowy talent z Grodziska

18.12.2017, godz.: 14:16

10-letni Jakub Januchowski z Grodziska zdobył podwójne Mistrzostwo Mazowsza w grze pojedynczej oraz podwójnej.

Młody tenisista z Klubu Tenisowego Astra w Książenicach oba tytuły zdobył na kortach klubu tenisowego Spójnia. 10-latek zwyciężył w kategorii skrzaty (do lat 12). Warto podkreślić, że w singlu przez cały turniej oddał rywalom jedynie 11 gemów. W finale pokonał Huberta Plankiewicza z Radomia 6:1 i 6:2.

Z tym samym zawodnikiem stworzył natomiast parę deblową. W finale gry podwójnej duet Januchowski/Plankiewicz pokonał debla Jan Kluczyński/Maciej Zarębski 1:6 6:3 [10:4].

Co warto podkreślić talent z Grodziska w 2017 r. wygrał już sześć turniejów singlowych i cztery deblowe, co daje mu obecnie 4 miejsce w Polsce w wśród 10-latków.