17 06 2015

Temat linii 400 kV w Grodzisku wciąż gorący

17.06.2015, godz.: 17:31
Temat linii 400 kV w Grodzisku wciąż gorący
fot. Agencja Promocji Inwestycji

Temat przebiegu linii 400 kV w Grodzisku zdaje się nieustannie przybierać na sile. Może o tym świadczyć częstotliwość spotkań z mieszkańcami. 15 czerwca odbyło się już trzecie w ciągu kilku tygodni. Udało się jednak poczynić nowe ustalenia.

Podczas poniedziałkowego spotkania zgromadziło się przeszło 80 osób. Oprócz mieszkańców byli także specjaliści oraz przedstawiciele inwestora. Ekspertem ds. urbanistyki była pani Anna Markert, a z ramienia inwestora dyrektor zarządzający Agencji Promocji Inwestycji Dawid Sieniuć. Nie zabrakło również grodziskich włodarzy.

W trakcie dyskusji pełnej emocji przypomniano, że w dokumentach gminy plany poprowadzenia linii wysokiego napięcia figurują już od lat 90. – Według pierwotnej koncepcji przebiegu linii 400 kV, miała ona biec wzdłuż planowanej autostrady, później gmina poprosiła, aby linię przeprowadzić po północnej stronie przy granicy z Błoniem, w najnowszych rozmowach powracamy jednak do koncepcji z przebiegiem wzdłuż autostrady – mówi nam Dawid Sieniuć.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiedział jednocześnie powołanie specjalnego zespołu w sprawie zaopiniowania szczegółów wytyczenia trasy linii 400 kV. W gronie tym mają zasiadać przedstawiciele mieszkańców poszczególnych wsi, przez które sieć miałaby przebiegać.

5

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi