23 11 2018

„Taniec pokoleń w Grodzisku”

23.11.2018, godz.: 17:36
„Taniec pokoleń w Grodzisku”
Fot. Mat. organizatora

Taniec nie ma ograniczeń wiekowych. Udowadnia to Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Społecznych, które organizuje zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Wspomniane stowarzyszenie realizuje projekt „Taniec pokoleń”. W trzech placówkach (Szkoła Podstawowa nr 2 w Milanówku, Zespół Szkół Nr 1 w Grodzisku oraz Biblioteka Publiczna w Grodzisku) na zajęcia uczęszcza kilkadziesiąt osób w różnym wieku (60 dzieci i młodzieży oraz 20 seniorów). We wszystkich grupach odbywają się  zajęcia praktyczne z takich technik oraz stylów jak taniec klasyczny, współczesny, ludowy, jazzowy, stepowanie, hip-hop oraz zajęcia z historii i teorii tańca. Zajęcia prowadzone są przez tancerzy Zespołu Mazowsze. Ponadto uczestnicy byli na trzech spektaklach tanecznych w Mateczniku Mazowsze, Teatrze Wielkim oraz Teatrze Buffo.

Projekt ten  Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Społecznych realizuje od września, a jego zwieńczeniem będzie pokaz uczestników w postaci czterech etiud tanecznych. Odbędzie się on 29 listopada w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2018”.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata